چشمه دیمه

معرفی چشمه دیمه

  • چشمه ديمه از جاذبه های طبيعی شهرستان كوهرنگ است كه ساليانه و به ويژه در فصل تابستان، وبهار و زمستان بخاطر برف زياد و اسكي ، گردشگران زيادی را جذب مي كند.
  • چشمه ديمه ، در مجاورت روستایی به نام دیمه و در فاصله ٩كيلومتري چلگرد ، مركز شهرستان کوهرنگ قرار دارد ودرفاصله ٦٠ كيلومتري سد زايندرود و چادگان به سمت ديمه وچلگرد مركز شهرستان كوهرنگ قراردارد.

  • دیمه ، از سرچشمه های زاينده رود، و دارای يكی از گواراترين آب های معدنی با خواص درمانی زياد، از جمله درمان سنگ کلیه و پیشگیری از پوسیدگی دندان به خاطر وجود کلسیم است.

  • جاذبه چشمه ديمه تا حدی است كه به ادبيات قوم بختياری نيز راه يافته و در اشعار عشاير كوچ رو اين استان و موسيقی ايل بختياری، توصيف ها و تصنيف های زيبايي از آن ذكر شده است.

  • این مکان، علاوه بر آب بسیار گوارای معدنی، به دلیل دارا بودن جاذبه ها و مناظر طبیعی بکر ، زیبا و چشمگیر اطراف و نزدیکی به تونل و آبشار کوهرنگ و دشت لاله های واژگون، و همچنین برخورداری از جاده آسفالت، پارکینگ وسیع ، فضای سبز، سرویس بهداشتی، و فضاسازی و سکوهای نشیمن، سوغات محلي وغذاهاي سنتي در شمار زیباترین و پرطرفدارترین گردشگاه های استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

  • چشمه ديمه از جاذبه های طبيعی شهرستان كوهرنگ ميباشد ونزديكترين مكانهاي ديدني وتفريحي كمتراز١٠ كيلومتر به چشمه ديمه دربهار دشت لاله هاي واژگون آبشار كوهرنگ.آبشارشيخ عليخان.غاريخي .سرچشمه دورود كارون و زاينده رود رادريك روزيا دوروز هم بازديد واقامت نمود

  • چشمه دیمه، در تاریخ ۲۵ آبان ۱۳۸۸ و به عنوان هشتاد و چهارمین اثر طبیعی، در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد.

  • فاصله این چشمه تا شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری، ۸۵ کیلومتر است.

  • از سال ١٣٩٤با همت مسولين استان ومصوبه كارگروه استاني مديريت اين مجموعه به بخش خصوصي واگذار گرديد و در اين مدت آقاي غلام ابدالي مدير اين مجموعه تفريحي وگردشگري زحمات زيادي رادرراستاي پيشبرد امكانات ورفاه حال گردشگران وبازديدكنندگان محترم انجام داده وهزينه هاي زيادي راجهت زيرساختهاي اين كانون گردشگري متحمل گرديد.
  • هدف ايشان جذب گردشگر و معرفي كشوري ورضايتمندي گردشگران وشناخت بيشتر ، برخوردخوب با گردشگران ، مهمانوازي درفرهنگ عشايري بختياري دركنارجاذبه هاي بكروطبيعي شهرستان كوهرنگ میباشد.

برای مشاهده تصویر با ابعاد اصلی ، بر روی تصویر مد نظر کلیک کنید.

آخرین مطالب مربوط به چشمه دیمه

برخی از امکانات چشمه دیمه

بهترین امکانات تفریحی و رفاهی ویژه مسافران گرامی
چشمه های فراوان
شما در چشمه دیمه شاهد چشمه های گوارا و آب های خروشان هستید.
بیشتر بدانید
آلاچیق و محل اسکان
مدیریت چشمه دیمه برای مسافران خود آلاچیق های متعددی را تدارک دیده است. اسکان آسوده...
بیشتر بدانید
پارکینگ عمومی
پارکینگ عمومی چشمه دیمه با گنجایش ۱۸۰۰ ماشین سواری ، برای آسودگی خاطر شما تدارک دیده شده است
بیشتر بدانید
ماهی قزل آلا درجه یک
شما میتوانید بهترین ماهی قزل آلا ی ایران را مستقیمآ خریداری بفرمایید.
بیشتر بدانید

چشمه دیمه یکی از زیباترین چشمه های زیبای چهارمحال و بختیاری و کشور است که در دامنه زردکوه بختیاری جوشش دارد و زیبایی این چشمه در آستانه نزدیک شدن به بهار در حال چندین برابر شدن است.
تماشای ویدیو زیر را از دست ندهید